Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami, trendami i najważniejszymi wydarzeniami związanymi z Akademią krzemu. Neweletter wysyłany jest nieodpłatnie. Z subskrypcji newslettera można zrezygnować w dowolnym momencie.

o blogu

Akademia Krzemu to specjalistyczny blog poświęcony w pełni tematyce krzemu. Na naszej witrynie znajdziecie moc informacji na temat samego krzemu, jak i kwestii związanych z jego stosowaniem.

Krzem jest jednym z najważniejszych pierwiastków w życiu człowieka, roślin i zwierząt. W ten sposób podzieliliśmy również wszystkie materiały na naszej stronie. Zatem jeśli jesteś tutaj pierwszy raz wystarczy wybierać najbardziej interesującą Cię dziedzinę spośród trzech głównych: “krzem dla ludzi”, “krzem dla roślin” i “krzem dla zwierząt”. Obecnie zdecydowanie najwięcej materiałów znajdą osoby zainteresowane stosowaniem krzemu w uprawach roślinnych.

Aktualna baza wiedzy obejmuje w przeważającej większości treści skierowane do rolników, sadowników czy też osób prowadzących plantacje warzywnicze. Jednak blog Akademia Krzemu skierowany jest do wszystkich osób, które zainteresowane są zdrowym trybem życia, suplementacją diety i codzienną aktywnością. Nasza biblioteka artykułów poruszających wspomniane kwestie będzie systematycznie rosnąć. Podobnie jest w przypadku stosowania amorficznej ziemi okrzemkowej w hodowli zwierząt. Warto więc odwiedzać naszą stronę systematycznie.

Amorficzna ziemia okrzemkowa

Amorficzna ziemia okrzemkowa jest naturalnie występującą w przyrodzie formą krzemu. Powstała ona w wyniku osadzania się w zbiornikach wodnych pancerzyków jednokomórkowych glonów – okrzemek. Substancja ta posiada wyjątkowo korzystne właściwości dla ludzi, zwierząt i roślin.

Dariusz Lempkowski

Pomysłodawca i założyciel Akademii Krzemu

Krzem w postaci monomerów kwasu ortokrzemowego powstałego na bazie amorficznej ziemi okrzemkowej jest jedyną przyswajalną przez rośliny i zwierzęta formą tego pierwiastka. Z kolei amorficzna ziemia okrzemkowa FSF stosowana jako suplement diety oczyszcza jelita, chroni organizm przed pasożytami i chorobami, poprawia kondycję organizmu wpływając na na układ mięśniowo-naczyniowy, układ kostny, krwionośny, a także skórę, włosy czy paznokcie. Nie sposób przejść obojętnie wobec tych informacji. Właśnie dlatego uruchomiliśmy Akademię Krzemu.

Wszystkich zainteresowanych “krzemowymi ciekawostkami” zapraszamy natomiast na facebookowy fanpage, gdzie w bardzo przystępny sposób zwracamy uwagę na najważniejsze i najbardziej angażujące informacje. Z kolei kanał YouTube “Akademia Krzemu” stworzyliśmy z myślą o tych, którzy preferują zdobywanie wiedzy podczas oglądania ciekawych filmów.

Inicjatorem i właścicielem bloga Akademia Krzemu jest Dariusz Lempkowski, prezes firm Perma-Guard Europe Sollaris oraz Perma-Guard Agro.